STOWARZYSZENIE „POD WIEŻĄ”

przy SPZOZ Państwowym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych

Stowarzyszenie „Pod Wieża” jest organizacją non-profit, działającą przy Szpitalu Dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku koncertuje się wokół osób chorych psychicznie i ich rodzinach, ma na celu promowanie talentów osób chorujących, organizowanie szkoleń, prelekcji dotyczących zdrowia psychicznego, wystaw oraz imprez o charakterze integracyjnym.

Członkami Stowarzyszenia są pracownicy Szpitala Dla Nerwowo i Psychicznie Chorych z Rybnika są to m.in : terapeuci zajęciowi, pedagodzy,pracownicy biurowi, osoby te pracują z osobami chorymi oraz uzależnionymi od wielu lat .

Podczas hospitalizacji pacjenci szpitala uczestniczą w zajęciach terapeutycznych gdzie poznają , a później rozwijają nowo nabyte umiejętności takie jak; malarstwo, praca z gliną, stolarstwo , tworzenie biżuterii, szydełkowanie , itp…

Zadaniem stowarzyszenia jest m.in. pozyskiwanie środków finansowych na zakup materiałów potrzebnych do prowadzenie zajęć terapeutycznych poprzez pisanie projektów, szukanie sponsorów , aby nasi podopieczni mogli rozwijać swoje pasje, a dzięki temu szybciej rehabilitować się.

Zachęcamy do współpracy osoby zainteresowane niesieniem pomocy osobom chorym psychicznie.

Zarząd Stowarzyszenia

PREZES ZARZĄDU Magdalena Machulec