11 Lip

Relacja z wycieczki do Ogrodów Kapias

W dniu 6 lipca 2017 roku odbyła się wycieczka do przepięknego miejsca,  którym  są Ogrody Kapias w Goczałkowicach-Zdroju. W Ogrodach do zwiedzania znajdują się liczne odmiany kwiatów,  krzewów i drzew. Poza tym są tam liczne ławeczki, altanki, zaciszne miejsca, zacienione kąciki na upalne dni,  gdzie można przysiąść i odpocząć. W wycieczce wzięło udział  bardzo dużo pacjentów z różnych oddziałów Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku. Pogoda dopisała. Było bardzo słonecznie.  W drodze powrotnej mieliśmy możliwość zwiedzić  park i rynek w Pszczynie oraz  zjeść lody lub gofry. Wyruszyliśmy o 9:25 a wróciliśmy około 16:15. Podróż do Ogrodów minęła w miłym i wesołym towarzystwie. Roześmiany i rozśpiewany autobus dotarł do celu. Polecamy odwiedzić  to urocze miejsce.

19 Kwi

Nocne maratony filmowe

Dla nocnych marków polecamy Nocne maratony filmowe. W piątek (21.04.2017r.) o godzinie 22.00 w Multikinie odbędzie się maraton o nazwie : Noc grozy z Ostatnią Klątwą. Nocne maratony filmowe to nie tylko okazja do „nieprzespanej” nocy to przede wszystkim doskonały czas na przeżycie kilku godzin w niepowtarzalnym klimacie, jaki stworzyć potrafią filmy grane jeden za drugim. Taki maraton oferuje doskonały wybór tytułów, mroczną salę kinową, a czasem krzyk, gdy wyświetlany jest horror i śmiech, kiedy komedia. Nie słychać tylko chrapania.
www.enemef.pl

13 Kwi

Życzenia Wielkanocne

 

Pięknych Świąt Wielkanocnych – obfitujących w rodzinne spotkania, pozytywne emocje i wiosenną radość. Optymizmu i siły płynącej z odradzającego się życia – tego wszystkiego  życzy Stowarzyszenie Pod Wieżą.

 

05 Kwi

Kiermasz Wielkanocny

Stowarzyszenie Pod Wieżą zaprasza do wzięcia udziału w Kiermaszu Wielkanocnym, który odbędzie się w centrum handlowym FOCUS w Rybniku od piątku do niedzieli (07 – 09 kwietnia 2017 r. w godzinach 8:00 – 20:00). Na kiermaszu będzie można nabyć wyroby rękodzielnicze stworzone przez pacjentów Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku.
Zapraszamy

22 Mar

Turniej tenisa stołowego

Wczoraj i dziś w Klubie Pacjenta obył się turniej gry w ping – ponga. Zgłosiło się bardzo dużo zawodników. Walka zawodników była długa i zacięta. Wszyscy reprezentowali wysoki poziom. Na podium staneli jako zwycięzca Wojtek S. drugie miejsce zajął Jan S. na trzecim miejscu uplasował się Sławek D.

08 Mar

Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet
Wszystkiego co najlepsze,
spełnienia marzeń
zadowolenia z siebie,
dużo szczęścia i uśmiechu
oraz wiele radości życiowej!
życzy Stowarzyszenie Pod Wieżą

11 Lip

Wakacyjne wędrówki „Galerii Pod Wieżą”

 

1 Muzeum Nikifora w Krynicy –Zdroju.

1

 

Nazywał się Epifaniusz Drowniak , narodowości łemkowskiej.

Pod koniec swojego trudnego życia został uznany na całym świecie za jednego z najwybitniejszych prymitywistów.

Odkryty przez malarza Romana Turyna ,który przedstawił Nikifora malarzom kapistom w Paryżu.

 

2 Krakowscy krytycy sztuki Ella i Andrzej Banachowie ,opiekunowie Nikifora w latach 1948-1959

WP_20160626_002

 

Charakterystyczne rysunki budowli sakralnych Krynicy i okolic ,wykonane kredką i akwarelą.          

3WP_20160626_008konieckoniec (2)koniec opis

15 Mar

KIERMASZ WIELKANOCNY

                                                                                                                                                                                                                       Focus_plakat__kiermasz_wielkanoc_500x700                                                                            SERDECZNIE WSZYSTKICH ZACHĘCAMY DO ODWIEDZENIA NASZEGO STOISKA

W DNIACH OD 18.-20. 03.2016 W GALERII FOCUS:)